خانه » اخبار » بیوگرافی محمدرضا حسینی مود
محمدرضا حسینی مود
محمدرضا حسینی مود

بیوگرافی محمدرضا حسینی مود

شاعری از دیار مود
“نگاهی کوتاه به زندگی و کارنامه ادبی محمد رضا حسینی مود “

محمد رضا حسینی مود از چهره های شعر امروز  خراسان ، در سال ۱۳۵۳ در مود بیرجند متولد شد. تحصیلات ابتدایی تا متوسطه را در زادگاهش به پایان برد.از کودکی شعر می سرود واز این نظر در منطقه شناخته شده بود.در سال ۱۳۷۲ در دانشگاه سیستان و بلوچستان پذیرفته شد.با ورود به دانشگاه یکی از پویاترین محافل ادبی آن استان را پایه گذاری کرد که سالها پس از عزیمت او به تهران پابرجا ماند.
در همین دوره سردبیری نشریه ادبی “ریشه در سنگ ” را نیز بر عهده داشت که به عنوان دومین نشریه برتر دانشگاههای کشور تقدیر شد.
محمدرضا حسینی مود
محمدرضا حسینی مود
در سال ۱۳۷۸ با کسب رتبه اول در کنکور کارشناسی ارشد به دانشگاه تهران راه یافت و در رشته پترولوژی ادامه  تحصیل داد.همزمان نقش اثرگذاری در کانون ادبی دانشگاه تهران داشت و از این مسیر با شاعران برجسته ای چون قیصر امین پور ،عمران صلاحی و…حشر ونشر پیدا کرد.در تمام این مدت اشعار او در جراید و نشریات معتبر و مجموعه های شعر منتشر می شد.
پس از پایان دوره کارشناسی ارشد به مشهد آمد و در آن جا ساکن شد و ضمن کسوت دبیری، مدیریت آموزشی و پژوهشی شورای سیاستگذاری سازمان سما استان خراسان رضوی وابسته به دانشگاه آزاد را به عهده گرفت.
او نشست تخصصی شعر امروز خراسان را در مشهد پایه ریزی کرد که به عنوان یکی از پویاترین محافل ادبی کشور شناخته می شود و بسیاری از شاعران برجسنه خراسان در آن شرکت می کنند.حسینی مود در قالب های مختلف شعری ،آثار فاخر و ارجمندی را ارایه نموده است که از این میان می توان به غزل های عاشقانه و اجتماعی،غزل مثنوی های محکم حماسی، رباعی ها و دوبیتی های زیبا و اشعار آزاد او اشاره کرد.
محمدرضا حسینی مود
محمدرضا حسینی مود
از دیگر ابتکارات او مشارکت فعال در پایه ریزی و اجرای نشست مستقل شاعران خراسان جنوبی در دهم فروردین هر سال در بیرجند است. شعر او مخاطبانی جدی وسخن شناس در سراسر کشور دارد.او کمتر تن به جشنواره های رایج داده و معتقد است که دغدغه های یک شاعر باید خدا ،انسان، عشق و دردهای بشری باشد.
بیوگرافی محمدرضا حسینی مود
وبلاگ استاد حسینی مود را هم میتوانید از ادرس روبرو دنبال نمایید : http://reza002.blogfa.com/
0

درباره‌ی مدیرسایت

مدیرسایت
I.m Developer & CEO MoodCity.Ir ;)

همچنین ببینید

مرکز جامع خدمات سلامت شهر مود

گزارش تصویری مراسم افتتاح مرکز جامع خدمات سلامت شهر مود

این مرکز در روز شنبه مورخ ۲۵ اسفند ماه ۹۷ با حضور مسوولین استانی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright  ©  2011 - 2019  All  Rights  Reserved  .  SEO  By  :  Ali Mohajerani